Czemu warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych?

Bardzo wysoki poziom informatyzacji rachunkowego biura przestaje już być przewagą konkurencyjną, a co za tym idzie staje się codziennym standardem. Dzięki temu nowoczesne biuro księgowe to nie tylko biuro zatrudniające specjalistów, którzy są na bieżąco z przepisami i nowelizacjami, ale też firma, której sposób funkcjonowania jest dla klienta przyjazny i ułatwia mu prowadzenie biznesu. Ponadto nowoczesne biuro księgowe pozwala na dostarczanie dokumentów elektronicznie (bez konieczności osobistego ich przekazywania w wersji analogowej), prowadzi archiwum online, dba o bezpieczeństwo danych i umożliwia dostęp do informacji z każdego miejsca i o każdym czasie. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, dlaczego warto zwrócić uwagę na to, czy biuro rachunkowe, z którego usług chcemy skorzystać, jest nowoczesne. Przeczytaj go koniecznie!

Szybkość i łatwość dostępu do dokumentów

Zacznijmy od tego, że czasy, kiedy trzeba było osobiście dostarczać dokumenty do biura księgowego i z kilkudniowym wyprzedzeniem prosić je o dostęp do określonych materiałów, na szczęście dawno już minęły. Trzeba przyznać, że nadal wiele biur rachunkowych korzysta z tradycyjnego dostępu do dokumentów papierowych i oczekuje od klientów dostarczania ich kurierem, to jednak coraz więcej z nich oferuje klientom nowoczesne rozwiązania polegające na możliwości przesyłania elektronicznych wersji dokumentów. Zwykle biuro księgowe wyposażone w oprogramowanie umożliwiające ich elektroniczną archiwizację nie potrzebuje dostępu do papierowej wersji dokumentu – wystarczą mu skany bądź zwykłe zdjęcie faktury czy innego dokumentu księgowego.

Księgi prowadzone przez biuro rachunkowe w siedzibie firmy

Pamiętajmy o tym, że możliwość elektronicznego obiegu dokumentów i archiwizacji faktur to również szybsze procesowanie dokumentów, a dla klienta dostęp do nich z każdego miejsca i o każdej porze – bez konieczności nawiązywania kontaktu bezpośredniego z biurem rachunkowym (czyli na przykład zdalny dostęp do elektronicznego archiwum).

Większa dynamika działania biura rachunkowego

Warto wspomnieć także o tym, że dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów biuro rachunkowe może dynamicznie i szybko reagować na potrzeby swoich klientów. Generalnie rzecz ujmując jest to kwestia nie tylko dostępu do archiwum, ale również do wszelkiego rodzaju statystyk, zestawień i raportów księgowych, do których klient może mieć dostęp na bieżąco. Przede wszystkim jednak biuro księgowe stosujące nowoczesne rozwiązania jest też w stanie szybko i sprawnie przygotować klientowi dowolnego rodzaju raport czy zestawienie, co ułatwia prowadzenie biznesu i znacznie wspiera komunikację między klientem a biurem rachunkowym.

Kategorie: Biuro rachunkowe,