Na czym polega odbiór dokumentów przez biuro rachunkowe online?

Czy szukasz nowoczesnego i sprawnego biura rachunkowego? Jeśli tak to zwróć uwagę na to, w jaki sposób odbywa się przekazywanie do niego dokumentów księgowych. Otóż możliwość przekazywania ich online to pierwsza wskazówka mówiąca o tym, że masz do czynienia z biurem rachunkowym, które jest zaawansowane technologicznie. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący odbioru dokumentów przez biuro rachunkowe online. Przeczytaj go koniecznie!

Księgi prowadzone przez biuro rachunkowe w siedzibie firmy

Zacznijmy od tego, że pomimo rozwoju nowoczesnych technologii wiele biur korzysta z tradycyjnego, analogowego modelu kontaktu z klientem. Ale z raportu Usługi księgowe w Polsce 2013 opracowanego przez fundację Starter wynika, że 72% firm nie zamierza korzystać z księgowości online. Oczywiście nie znaczy to jednak, że nie warto wybierać biur rachunkowych, które działają lokalnie i stacjonarnie, ale mimo to i tak oferują dostęp do nowoczesnych narzędzi i pozwalają na dostarczanie i przechowywanie dokumentów online. Po prostu wybór biura rachunkowego, które oferuje takie rozwiązanie, jest dla przedsiębiorcy znacznie bardziej efektywne.

Brak kosztów związanych z przekazywaniem dokumentów

Pamiętajmy o tym, że biuro rachunkowe, które odbiera dokumenty w formie elektronicznej, robi to praktycznie bezkosztowo. Wtedy klient musi jedynie zeskanować dokumenty (bądź zrobić im zdjęcie w odpowiedniej rozdzielczości) i wysłać plik do biura rachunkowego bądź wgrać go na serwer. Ponadto może to zrobić w dowolnym miejscu i czasie, nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów. W związku z tym nie trzeba wydawać pieniędzy na kuriera czy benzynę, sprawdzać telefonicznie, czy dokumenty doszły.

Przekazywanie dokumentów na bieżąco

Przede wszystkim możliwość przesyłania dokumentów online to również swoboda we wprowadzaniu ich do systemu. Dlatego, o ile przekazując dokumenty tradycyjnie, trzeba je najpierw zebrać, by móc całą dokumentację wysłać w całości, o tyle przekazywanie ich online może odbywać się na bieżąco – na przykład: tuż po otrzymaniu faktury kosztowej czy jej wystawieniu. Trzeba przyznać, że dla osób pracujących mobilnie to ogromne ułatwienie.

Oszczędność czasu

Chyba każda osoba prowadząca biznes wie, że czas to pieniądz. W związku z tym przekazywanie dokumentów online znacznie redukuje czas potrzebny na zajmowanie się sprawami księgowymi. Chodzi oto, że nie tylko nie trzeba marnować go na pakowanie i wysyłkę dokumentów, samodzielny dojazd do biura, ale również – dzięki temu, że biura korzystające z archiwizacji danych online udostępniają archiwum klientom – dostęp do nich i ich historii jest możliwy dla klienta zawsze, nie tylko w godzinach otwarcia biura rachunkowego.

Kategorie: Biuro rachunkowe,